Taman Sentosa, Johor Bahru · Dalam pembinaan · Serahan kunci 2031
Skyline One Sentosa
Dua menara pangsapuri servis pegangan bebas setinggi 58 dan 60 tingkat di tapak bekas Plaza Sentosa, dengan 1,623 unit. Julat permit iklan ialah RM507,000 – RM1,128,000, dan pemaju menjangkakan siap pada Mac 2031.
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Sekilas pandang Skyline One Sentosa
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
Skyline One Sentosa
Turut dipasarkan sebagai Skyline (Eastside) One Sentosa, fasa pertama pembangunan semula One Sentosa di tapak Plaza Sentosa
Pemaju
Plaza Sentosa Properties Sdn Bhd
No. syarikat 199401032605; dipasarkan di bawah siri Skyline oleh TSLAW Land (akhbar, Sep 2025)
Alamat
Taman Sentosa, Johor Bahru
Di tapak bekas Plaza Sentosa, berhampiran Mid Valley Southkey
Pegangan
Pegangan bebas
Bebanan: tiada (halaman APDL pemaju); MyRumahBaru melaporkan hakmilik komersial
Permit iklan
31031/05-2030/0087(N)
Sah dari 13 Mei 2025 hingga 12 Mei 2030; lesen pemaju membawa nombor dan tarikh yang sama
Pihak berkuasa yang meluluskan
Majlis Bandaraya Johor Bahru
Rujukan pelan bangunan MBJB/U/2024/14/BGN/209/KOM (13)
Menara
2 (58 dan 60 tingkat)
Aloft Tower 58 tingkat dan Baymont Tower 60 tingkat (akhbar); Blok A 815 unit, Blok B 808 unit (halaman permit)
Julat harga permit
RM507,000 – RM1,128,000
Blok A RM507,000–1,128,000; Blok B RM663,000–1,105,000
Susun atur
Keluasan binaan 400–945 kaki persegi
Halaman permit; akhbar memberikan 430–968 kaki persegi bagi enam susun atur, jadi rekod berbeza
Jangkaan siap
Mac 2031
Halaman APDL pemaju; myBina juga memberikan Mac 2031
Pembeli asing
Hanya unit berharga tertinggi
Kebanyakan harga permit di bawah RM1 juta; kebenaran negeri diperlukan bagi sebarang pindah milik kepada bukan warganegara
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di Skyline One Sentosa
Pembangunan semula pegangan bebas di antara Southkey dan pusat bandar, dijual sebelum dibina. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Southkey di depan pintu
MyRumahBaru mengukur jarak ke The Mall, Mid Valley Southkey sekitar 560 m, dan laporan akhbar meletakkan tapak ini dalam apa yang dipanggil Segi Tiga Emas JB.
Bas ulang-alik ke RTS Link
RTS Link Bukit Chagar terletak sekitar 4 km melalui Lebuhraya Tebrau, dan bahan pemasaran pemaju termasuk bas ulang-alik penduduk ke stesen yang dikendalikan oleh pengendali concierge, Peninsula Home.
Pegangan bebas, dengan susun atur dwi-kunci
Tanah ini pegangan bebas tanpa bebanan menurut halaman permit, dan laporan akhbar menyenaraikan unit dwi-kunci Type E dan Type F di Aloft Tower.
Perkara yang perlu ditimbang: tempoh menunggu, hakmilik dan bekalan berdekatan
Kerja cerucuk dan asas sedang dijalankan pada September 2026 (myBina) dan projek tidak dijangka siap sehingga Mac 2031. Hakmilik dilaporkan sebagai komersial, yang boleh menjejaskan tarif utiliti dan penyelenggaraan, dan kebanyakan unit berada di bawah paras RM1 juta bagi warga asing. Southkey dan pusat bandar sudah mempunyai banyak menara pangsapuri servis yang siap dan bersaing untuk penyewa.
Pembangunan
Skyline One Sentosa, dihuraikan
Dua menara pangsapuri servis di atas podium runcit, di atas 2.86 ekar daripada tapak One Sentosa seluas 7.7 ekar. Blok A mempunyai 815 unit dan Blok B 808.
Kemudahan
Seperti yang diterangkan dalam bahan pelancaran pemaju yang dilaporkan oleh The Edge, EdgeProp dan StarProperty (Sep–Okt 2025); pelan penuh setiap aras tidak disemak.
Aras langit
Tingkat teratas
- Sky Lounge (aras 60)
- Sky Bar (aras 61)
Aktif
Sukan dan kecergasan
- Kolam pusingan 50 m
- Gim
- Bilik spin
- Simulator golf
Penghuni
Ruang bersama
- Ruang kerja bersama
- Teater mini
- Bilik podcast
- Ruang seminar dan acara
Perkhidmatan
Concierge (Peninsula Home)
- Pengurusan bungkusan
- Bas ulang-alik ke RTS Link dan kemudahan berdekatan
- Simpanan bagasi pintar
- Pembersihan dan servis penghawa dingin atas permintaan
Podium
Runcit
- Kedai di podium
- Jaya Grocer dirancang (MOU ditandatangani)
Keadaan projek sekarang
Susun atur
Kesemua 6 susun atur Skyline One Sentosa
6 jenis susun atur, sekitar 430 hingga 968 kaki persegi, seperti yang disenaraikan oleh MyRumahBaru dan sepadan dengan julat saiz dalam akhbar (Okt 2026). Halaman permit pemaju memberikan keluasan binaan 400–945 kaki persegi, jadi rekod berbeza; sahkan saiz mana-mana unit pada pelan lantainya. Ketik mana-mana susun atur dan lukisannya akan dihantar ke WhatsApp anda.
Type D (Lifestyle Suite) — 430 kaki persegi
Studio · 1 bilik mandi · sekitar 430 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Type A — 570 kaki persegi
1 bilik tidur 1 bilik mandi · sekitar 570 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Type E (dwi-kunci) — 600 kaki persegi
1 bilik tidur 2 bilik mandi · sekitar 600 kaki persegi · dwi-kunci, Aloft Tower
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Type B — 750 kaki persegi
2 bilik tidur 2 bilik mandi · sekitar 750 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Type C — 925 kaki persegi
3 bilik tidur 2 bilik mandi · sekitar 925 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Type F (dwi-kunci) — 968 kaki persegi
3 bilik tidur 2 bilik mandi · sekitar 968 kaki persegi · dwi-kunci, Aloft Tower
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Galeri
Skyline One Sentosa dalam gambar
Imej daripada bahan pemasaran pemaju kecuali dinyatakan sebaliknya. Minta set penuh di WhatsApp.






PDF percuma: Harga & Sewa Kondo JB 2026
Harga transaksi dan sewa bagi 122 kondo di JB, serta harga tawaran, sewa dan pulangan mengikut kawasan. Bandingkan projek ini dengan jirannya sebelum membuat tawaran. Kandungan panduan
Lokasi & sambungan
Lokasi Skyline One Sentosa
Taman Sentosa, Johor Bahru, Johor, di tapak bekas Plaza Sentosa berhampiran Mid Valley Southkey.
Rekod kerajaan
Rekod permit bagi Skyline One Sentosa
Inilah butiran yang mesti diterbitkan oleh pemaju di bawah permit iklan dan jualannya: blok, bilangan unit, julat harga yang difailkan bagi permit dan tarikh jangkaan siap. Harga brosur boleh berubah; julat harga permit ialah apa yang difailkan.
| No. permit | Blok | Unit | Julat harga dalam permit | Serahan kunci dijadualkan |
|---|---|---|---|---|
| 31031/05-2030/0087(N) | Blok A | 815 | RM507,000 – RM1,128,000 | Mac 2031 |
| 31031/05-2030/0087(N) | Blok B | 808 | RM663,000 – RM1,105,000 | Mac 2031 |
Permit iklan dan jualan 31031/05-2030/0087(N), sah dari 13 Mei 2025 hingga 12 Mei 2030; lesen pemaju 31031/05-2030/0087(N), Plaza Sentosa Properties Sdn Bhd. Pegangan bebas, tiada bebanan; pelan bangunan MBJB/U/2024/14/BGN/209/KOM (13). Dibaca di halaman APDL pemaju, 20 Oktober 2026. KPKT TEDUH tidak disemak, jadi kemajuan pembinaan tidak ditunjukkan.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga dalam permit Blok A, 815 unit | RM507,000 – RM1,128,000 | Halaman APDL pemaju, Okt 2026 |
| Harga dalam permit Blok B, 808 unit | RM663,000 – RM1,105,000 | Halaman APDL pemaju, Okt 2026 |
| Keluasan binaan semua unit dalam permit | 400 – 945 kaki persegi | Halaman APDL pemaju, Okt 2026 |
| Nilai pembangunan kasar Skyline (Eastside) | Sekitar RM1.152 bilion | The Edge, Sep 2025 |
Baris harga dan saiz ialah julat yang diterbitkan oleh pemaju di bawah permit iklannya (diakses 20 Oktober 2026), bukan transaksi. Belum ada jualan yang selesai, dan tiada yuran penyelenggaraan diterbitkan di halaman permit. Minta senarai harga terkini daripada Jason.
Rekod prestasi
Tentang Plaza Sentosa Properties Sdn Bhd
Plaza Sentosa Properties Sdn Bhd (199401032605) memegang lesen pemaju 31031/05-2030/0087(N), sah dari 13 Mei 2025 hingga 12 Mei 2030.
Laporan akhbar pada September 2025 menyifatkan projek ini sebagai projek pertama TSLAW Land di Johor Bahru dan yang keempat dalam siri Skyline, menggantikan Plaza Sentosa dengan skim bercampur pegangan bebas seluas 7.7 ekar.
Sekitar bangunan
Apa yang berdekatan dengan Skyline One Sentosa
Tempat terdekat di peta, diukur dalam garis lurus dari bangunan. Jarak pemanduan lebih jauh.
🚉 Pengangkutan
- Bukit Chagar~3.4 km
- Johor Bahru Sentral~3.6 km
- JB Sentral Bus Terminal~3.6 km
🛍️ Pusat beli-belah
- The Mall, Mid Valley Southkey~900 m
- Pelangi Leisure Mall~1.1 km
- KSL City Mall~1.7 km
🎓 Sekolah
- Sekolah Kebangsaan Sri Tebrau~100 m
- Sekolah Agama Bersepadu~700 m
- Sekolah Menengah Kebangsaan Sri Tebrau~800 m
- Tadika Pelangi Pintar Rainbow Edukidz~1.0 km
🏛️ Kolej dan universiti
- City University Malaysia~1.1 km
- Kolej Kejuruteraan & Sains Kreatif~2.3 km
- Asrama Kolej Vokasional Tanjung Puteri~2.4 km
🏥 Hospital
- The Eye Specialist Southkey (眼科专家 Southkey)~500 m
- Columbia Asia Hospital~1.3 km
- Century Orthopaedic Specialist Clinic~2.0 km
Data peta © penyumbang OpenStreetMap. Nama seperti yang direkodkan di peta; sila semak butiran pendaftaran dan waktu operasi sendiri.
Jawapan terus
Soalan lazim
Berapa banyak unit yang ada dan apakah saiznya?
Terdapat 1,623 pangsapuri servis dalam dua blok: 815 di Blok A dan 808 di Blok B. Halaman permit memberikan keluasan binaan 400 hingga 945 kaki persegi; laporan akhbar menerangkan enam susun atur sekitar 430 hingga 968 kaki persegi, daripada studio hingga tiga bilik tidur, termasuk unit dwi-kunci.
Bilakah ia akan siap?
Halaman permit pemaju memberikan jangkaan siap pada Mac 2031. Pada September 2026, tapak berada di peringkat cerucuk dan asas, menurut myBina. Tarikh siap dalam SPA anda ialah tarikh yang diambil kira bagi tuntutan lewat serahan.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Johor, pembeli asing secara amnya memerlukan harga belian RM1 juta atau lebih bagi setiap hartanah kediaman, serta kebenaran negeri; unit Bumiputera, unit kos rendah dan mampu milik, Tanah Rizab Melayu serta rumah teres satu atau satu setengah tingkat tidak dibuka kepada warga asing. Sejak 1 Julai 2025, Johor mengenakan levi kebenaran ke atas warga asing sebanyak 3% daripada harga atau RM30,000, mengikut mana yang lebih tinggi, dan duti setem bagi pindah milik kepada warga asing ialah kadar rata 8% mulai 1 Januari 2026. Di One Sentosa, julat permit ialah RM507,000 hingga RM1,128,000, jadi hanya unit berharga tertinggi di kedua-dua blok mencecah RM1 juta; kebanyakan unit berada di bawahnya. Halaman permit pemaju juga menyatakan bahawa tiada unit boleh dipindah milik kepada bukan warganegara atau syarikat asing tanpa kebenaran negeri. Semak sesuatu unit dengan Bolehkah warga asing membelinya?
Berapa harga Skyline One Sentosa dan bila siap?
Julat harga dalam permit iklan ialah RM507,000 hingga RM1,128,000 (Blok A) dan RM663,000 hingga RM1,105,000 (Blok B). Projek ini pegangan bebas, dengan 1,623 unit pangsapuri servis, dan dijangka siap pada Mac 2031 menurut pemaju.
Skyline One Sentosa 价格多少?什么时候完工?
根据发展商公布的广告准证,A座价格范围为RM50.7万至RM112.8万,B座为RM66.3万至RM110.5万。永久地契,共1,623个服务式公寓单位,预计2031年3月完工。
Sekolah apa yang berdekatan dengan Skyline One Sentosa?
Berdasarkan data peta, sekolah terdekat ialah Sekolah Kebangsaan Sri Tebrau (~100 m), Sekolah Agama Bersepadu (~700 m), Sekolah Menengah Kebangsaan Sri Tebrau (~800 m). Jarak adalah garis lurus dari bangunan.
Adakah stesen kereta api atau bas berdekatan Skyline One Sentosa?
Stesen terdekat berdasarkan data peta ialah Bukit Chagar (~3.4 km), Johor Bahru Sentral (~3.6 km), JB Sentral Bus Terminal (~3.6 km).
Apakah hospital dan pusat beli-belah terdekat dengan Skyline One Sentosa?
Hospital terdekat berdasarkan data peta ialah The Eye Specialist Southkey (眼科专家 Southkey) (~500 m), dan pusat beli-belah terdekat ialah The Mall, Mid Valley Southkey (~900 m).
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Kolam Ayer, Johor Bahru
Aloha Tower Condominium
Kondominium pegangan bebas berkepadatan rendah dengan 234 unit besar berhampiran bandar JB, siap 1994. Median yang direkodkan sekitar RM251 psf.
Lihat projek →Taman Abad, Johor Bahru
Aster Court
Kondominium pegangan bebas berhampiran Danga City Mall di Taman Abad, siap pada 2000. Harga diminta sekitar RM370,000–500,000.
Lihat projek →Pusat bandar JB, Johor Bahru
Avenue Residences
MBW City fasa 3 pegangan bebas oleh MB World di luar Jalan Tun Abdul Razak; 1,796 pangsapuri servis dalam empat menara, RM407,000–789,000 mengikut permit, serahan kunci Disember 2027. Hanya untuk rakyat Malaysia pada harga ini.
Lihat projek →Taman Bayu Puteri, Johor Bahru
Bayu Puteri 2
Pangsapuri 3 bilik tidur pajakan, 454 unit dalam enam blok di luar Lebuhraya Tebrau, siap 2007. Harga diminta kira-kira RM258,000–450,000.
Lihat projek →Southkey, Johor Bahru
Southkey Nadi Residences
Sebuah menara pangsapuri servis berkepadatan lebih rendah dengan 395 unit di perbandaran Mid Valley Southkey oleh Southkey City, berharga RM434,000 – RM694,000 dalam permit.…
Lihat projek →Dapatkan senarai harga terkini dan unit yang tersedia di Skyline One Sentosa
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.