Jalan Song, Kuching · Siap 2018 · Subjual
72 Residences
Kondominium berkepadatan rendah dengan 72 kediaman dalam dua blok di atas tanah sekitar 3 ekar off Jalan Song, dengan susun atur besar 1,616–2,000 kaki persegi serta persekitaran taman berkonsep resort yang berpengawal.
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Sekilas pandang 72 Residences
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
72 Residences
Oleh Regal Advantage Sdn Bhd, anggota kumpulan Regal
Alamat
Lorong Tabuan Dayak 14
93350 Kuching, off Jalan Song (PropertyGuru, iProperty)
Pegangan
Pajakan
99 tahun menurut satu iklan PropertyGuru; semak hakmilik
Siap
2018
Laporan pelancaran 2014 menyasarkan 2017
Blok
2 blok
Mudah menyatakan 5 tingkat
Unit
72
Di atas tanah sekitar 3 ekar
Susun atur
1,616–2,000 kaki persegi
Susun atur 3+1 dan 4+1+1 bilik tidur
Pembeli asing
Boleh, dengan kelulusan negeri
Sarawak tidak menetapkan harga minimum bagi rumah strata, menurut firma guaman
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di 72 Residences
Unit keluarga yang besar dalam kompleks kecil yang tenang berhampiran Jalan Song. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Jiran yang sedikit
Hanya 72 kediaman berkongsi tanah sekitar 3 ekar, jadi lif, kolam renang dan tempat letak kereta melayani jauh lebih sedikit isi rumah berbanding menara biasa di Kuching.
Pelan lantai sebesar rumah
Saiz unit antara 1,616 hingga 2,000 kaki persegi dengan susun atur 3+1 dan 4+1+1 bilik tidur, lebih hampir kepada rumah bertanah berbanding kondominium biasa.
Keselamatan berlapis
Laporan pelancaran 2014 menyebut sistem keselamatan empat lapis 24 jam dengan pondok pengawal, akses kad pintar, CCTV dan pagar elektrik.
Perkara yang perlu ditimbang: data jualan yang sedikit dan tidak sekata
Dengan bilangan unit yang begitu sedikit, jualan yang direkodkan jarang berlaku dan turun naik dengan ketara: EdgeProp menunjukkan RM251–442 psf dalam tempoh 48 bulan, serta harga tertinggi RM547 psf dan terendah RM251 psf yang hanya sebulan berselang pada akhir 2022. Bandingkan unit yang setara sebelum anda membuat tawaran.
Pembangunan
72 Residences, dihuraikan
Dua blok bertingkat rendah di kawasan berlanskap off Jalan Song. Mudah menyatakan 5 tingkat; pemaju tidak menerbitkan bilangan tingkat.
Kemudahan
Seperti yang disenaraikan dalam laporan pelancaran pemaju 2014 (Borneo Post); pemaju kini menyebut 22 kemudahan kesemuanya.
Air
Kolam
- Kolam renang
- Gazebo tepi kolam
Aktif
Sukan dan kecergasan
- Studio kesihatan
- Gelanggang skuasy
- Gimnasium luaran
- Laluan kesihatan
Penghuni
Ruang bersama
- Pawagam mini
- Perpustakaan
- Pusat perniagaan
- Dobi
- Kawasan BBQ
- Ruang cuci kereta
Keadaan projek sekarang
Susun atur
Kesemua 4 susun atur 72 Residences
4 jenis susun atur, dari 1,616 hingga 2,000 kaki persegi. Saiz daripada pelan lantai yang diterbitkan dan rekod hartanah, disemak pada Oktober 2026. Mungkin terdapat susun atur lain; minta senarai penuh. Ketik mana-mana susun atur dan lukisannya akan dihantar ke WhatsApp anda.
3+1 bilik tidur — 1,616 kaki persegi
3 bilik tidur · 1,616 kaki persegi · terkecil
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Unit saiz sederhana — 1,760 kaki persegi
1,760 kaki persegi · bilangan bilik tidur tidak boleh dipastikan
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →4+1 bilik tidur (iklan) — 1,929 kaki persegi
4 bilik tidur · 1,929 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →4+1+1 bilik tidur — 2,000 kaki persegi
4 bilik tidur · 2,000 kaki persegi · terbesar · anggaran
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Harga dan sewa mengikut susun atur
Harga diminta bagi setiap susun atur di 72 Residences
Harga diminta dan sewa yang dilihat di PropertyGuru pada Oktober 2026, dipadankan dengan setiap susun atur mengikut saiz. Harga diminta bukan harga jualan; bandingkan dengan transaksi yang direkodkan di atas.
| Susun atur | Saiz | Harga diminta | Sewa diminta | Iklan |
|---|---|---|---|---|
| 3+1 bilik tidur | 1,616 kaki persegi | – | RM3,200/bulan | 1 |
Lokasi & sambungan
Lokasi 72 Residences
Lorong Tabuan Dayak 14, off Jalan Song, 93350 Kuching, Sarawak.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga transaksi median, 48 bulan lepas | RM311 psf · julat RM251–442 psf | EdgeProp, dilihat Okt 2026 |
| Harga transaksi tertinggi dan terendah direkodkan | RM547 psf (Nov 2022) · RM251 psf (Dis 2022) | EdgeProp, dilihat Okt 2026 |
| Sewa diminta 4 bilik tidur, sekitar 1,650 kaki persegi | Sekitar RM3,200–3,800 sebulan | Iklan PropertyGuru dan Mudah, Jul–Okt 2026 |
Angka transaksi ialah jualan yang direkodkan di EdgeProp, yang juga menganggarkan hasil sewa kasar sekitar 7.3%. Sewa ialah sewa diminta daripada iklan. Tiada unit diiklankan untuk dijual di PropertyGuru, iProperty atau Mudah semasa kami menyemak pada Oktober 2026.
Rekod prestasi
Tentang kumpulan Regal
72 Residences dibangunkan oleh Regal Advantage Sdn Bhd, anggota kumpulan Regal, menurut laporan pelancaran 2014 dalam Borneo Post.
Regal International Group menyenaraikan projek ini antara pembangunannya di Kuching, dengan tapak seluas 3 ekar berhampiran Jalan Song.
Di sekitar bangunan
Apa yang berhampiran 72 Residences
Tempat terdekat pada peta, diukur dalam garis lurus dari bangunan. Jarak memandu lebih jauh.
Pengangkutan
- Biaramas Express~3.2 km
- Boelevard Transit Point~3.5 km
Pusat beli-belah
- Vivacity Megamall~800 m
- CityONE Megamall – Mall 1~1.0 km
- CityONE Megamall – Mall 2~1.0 km
Sekolah
- SK Tabuan Jaya~500 m
- A.G Melody~1.1 km
- SK Kenyalang~1.3 km
- SMK Datuk Patinggi Haji Abdul Gapor~1.6 km
Kolej dan universiti
- SEGi College Sarawak~400 m
- Sunway College~900 m
- Swinburne University of Technology Sarawak Campus~900 m
Hospital
- Borneo Medical Centre~600 m
- Timberland Medical Centre~2.7 km
- Hospital Umum Sarawak~3.1 km
Data peta © penyumbang OpenStreetMap. Nama seperti yang direkodkan pada peta; semak sendiri butiran waktu operasi dan pendaftaran.
Adakah ia sesuai untuk anda?
Pembeli jenis manakah anda?
Bangunan yang sama sesuai untuk orang yang berbeza atas sebab yang berbeza. Pilih yang paling menggambarkan anda.
Untuk didiami sendiri
Susun atur di sini dari kira-kira 1,616 hingga 2,000 kaki persegi. Tanya saya susunan unit mana yang mendapat pemandangan lebih baik dan paling kurang terkena matahari petang; itu lebih mempengaruhi harga berbanding tingkat.
Membeli untuk disewakan
Bandingkan sewa yang direkodkan dalam “Angka harga” di atas dengan ansuran pinjaman anda. Susun atur yang lebih kecil biasanya lebih cepat disewa; yang lebih besar mengekalkan penyewa lebih lama.
Keluarga dengan anak-anak
Semak jarak ke sekolah dan klinik dalam bahagian lokasi, bilangan petak letak kereta bagi setiap unit dan betapa sibuknya lif pada pukul 7.30 pagi.
Membeli dari luar negara
Warga asing hanya boleh membeli melebihi harga minimum negeri dan membayar duti setem 8% mulai 2026. Tanya saya unit mana di sini yang layak sebelum anda membuat senarai pendek.
Cakap terus terang
Apa yang saya tidak akan sembunyikan daripada anda
Setiap projek ada kelebihan dan kekurangannya. Inilah perkara yang saya sendiri mahu tahu sebelum membayar deposit.
- Projek yang lebih baharu, jadi ramai pemilik menyewakan unit pada masa yang sama. Jangkakan persaingan untuk mendapatkan penyewa dalam beberapa tahun pertama.
- Hakmilik pajakan. Semak berapa tahun lagi baki pajakan; bank memberi pinjaman lebih rendah, dan pembeli membayar lebih rendah, apabila tempoh pajakan semakin pendek.
- Harga diminta bukan harga jualan. Bandingkan sebarang tawaran dengan harga transaksi per kaki persegi yang direkodkan di atas sebelum anda membuat keputusan.
Jawapan terus
Soalan lazim
Berapa banyak unit yang ada dan berapa besarnya?
72 unit dalam dua blok, dari sekitar 1,616 hingga 2,000 kaki persegi, dengan susun atur 3+1 dan 4+1+1 bilik tidur.
Adakah 72 Residences pegangan bebas?
Tidak. Portal menyenaraikannya sebagai pajakan, dan satu iklan PropertyGuru menyatakan pajakan 99 tahun. Carian hakmilik akan mengesahkan tarikh tamat pajakan.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Sarawak, warga asing boleh membeli petak strata individu di bawah seksyen 13E(2)(b) Kanun Tanah Sarawak. Firma guaman yang memetik Arahan 2019 menyatakan rumah strata tidak tertakluk kepada nilai pasaran minimum, walaupun sesetengah panduan menyebut RM600,000, jadi sahkan dengan peguam anda. Kelulusan diperoleh melalui Jabatan Tanah dan Survei Sarawak, pembelian mesti atas nama pembeli sendiri, dan unit kos rendah serta unit simpanan Bumiputera dikecualikan. Duti setem bagi pindah milik rumah ialah kadar rata 8% untuk pembeli asing mulai 1 Januari 2026. Dengan harga jualan yang direkodkan sekitar RM311 psf, kebanyakan unit dianggarkan berada dalam lingkungan RM500,000–620,000.
Berapakah sewanya?
Unit empat bilik tidur sekitar 1,650 kaki persegi diiklankan pada sekitar RM3,200 hingga RM3,800 sebulan antara Julai dan Oktober 2026.
Berapa harga 72 Residences?
Harga transaksi median ialah RM311 sekaki persegi (EdgeProp, 48 bulan terakhir). Sewa bulanan unit empat bilik sekitar RM3,200 hingga RM3,800. Hartanah ini pajakan dan siap pada 2018.
72 Residences 价格多少?租金多少?
根据EdgeProp,过去48个月成交中位价约每平方尺RM311;四房单位月租约RM3,200至RM3,800。租约地契,2018年完工,共72个单位。
Sekolah manakah yang berhampiran 72 Residences?
Berdasarkan data peta, sekolah terdekat ialah SK Tabuan Jaya (~500 m), A.G Melody (~1.1 km), SK Kenyalang (~1.3 km). Jarak diukur dalam garis lurus dari bangunan.
Adakah terdapat stesen kereta api atau bas berhampiran 72 Residences?
Stesen terdekat berdasarkan data peta ialah Biaramas Express (~3.2 km), Boelevard Transit Point (~3.5 km).
Apakah hospital dan pusat beli-belah terdekat dengan 72 Residences?
Hospital terdekat berdasarkan data peta ialah Borneo Medical Centre (~600 m), dan pusat beli-belah terdekat ialah Vivacity Megamall (~800 m).
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Sarawak · Batu Kawa, Kuching
D’Ryx Residences
Sebuah kondominium berkepadatan rendah ‘semi-D in the sky’ di Batu Kawa dengan 152 kediaman; harga diminta RM950k–1.9m dan sewa dari RM3,000 pada Okt 2026.
Lihat projek →Sarawak · Batu Lintang, Kuching
George Y. Residence
Sebuah menara 13 tingkat dengan hanya 17 kediaman penthouse di Kuching Paragon, dari 2,314 kaki persegi dan RM1.9 juta.
Lihat projek →Sarawak · Tabuan, Kuching
Jazz Suites @ Vivacity
672 unit pajakan dalam empat blok di atas Vivacity Megamall di Tabuan Jaya, disiapkan oleh Coramax pada 2017.
Lihat projek →Dapatkan senarai harga semasa dan unit yang masih ada di 72 Residences
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.