Taman Sierra Perdana, Masai · Siap 2018 · Subjual
Meridin Bayvue
Pangsapuri servis pegangan bebas Mah Sing di Taman Sierra Perdana: 793 kediaman tiga bilik tidur seluas 980–1,366 kaki persegi di atas tanah kira-kira 10 ekar, dengan tasik rekreasi dan 93 unit kedai.
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Sekilas pandang Meridin Bayvue
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
Meridin Bayvue
Fasa termasuk The Caspian dan Covil By The Sea; oleh Mah Sing Group
Alamat
Jalan Sierra Perdana
Taman Sierra Perdana, 81750 Masai
Pegangan
Pegangan bebas
PropertyGuru, iProperty dan Land.plus
Siap
2018
PropertyGuru dan Land.plus; iProperty memberikan 2017, jadi rekod berbeza
Unit
793 pangsapuri
PropertyGuru, iProperty dan EdgeProp; Land.plus mengira 1,176, jadi rekod berbeza
The Caspian
588 unit, 25 aras
Blok A1 dan A2, siap 2018 (PropertyGuru)
Susun atur
980–1,366 kaki persegi
Semuanya tiga bilik tidur (iProperty)
Pembeli asing
Secara praktikal tidak layak
Harga diminta jauh di bawah RM1 juta
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di Meridin Bayvue
Pangsapuri pegangan bebas bersaiz keluarga daripada pemaju tersenarai. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Susun atur bersaiz keluarga
iProperty menyenaraikan unit tiga bilik tidur sahaja, daripada 980 hingga 1,366 kaki persegi.
Kemudahan tasik dan taman
Senarai iklan menunjukkan tasik rekreasi, taman kesihatan, laluan refleksologi, kolam renang, gimnasium dalaman dan luaran serta rumah kelab.
Harga permulaan yang sederhana
Harga diminta di PropertyGuru bermula sekitar RM269,800 pada Oktober 2026, atau RM275–531 psf.
Perkara yang perlu ditimbang: pasaran yang didominasi sewaan
PropertyGuru menunjukkan 137 unit untuk disewa dan 34 untuk dijual pada Oktober 2026, dan EdgeProp tiada median harga transaksi bagi pangsapuri ini. Jangkakan persaingan untuk mendapatkan penyewa dan minta ejen anda rekod jualan terkini.
Pembangunan
Meridin Bayvue, dihuraikan
Pangsapuri servis pegangan bebas dengan deretan kedai runcit di atas tanah kira-kira 10 ekar di Taman Sierra Perdana, Masai.
Kemudahan
Seperti yang disenaraikan oleh iProperty dan PropertyGuru; aras tingkat tidak diterbitkan.
Air
Kolam
- Kolam renang
- Kolam cetek
- Katil spa
Aktif
Sukan dan kecergasan
- Gimnasium dalaman
- Gimnasium luaran
- Laluan refleksologi
- Taman kesihatan
Penghuni
Ruang bersama
- Rumah kelab
- Dewan serba guna
- Kawasan BBQ
- Tasik rekreasi
- Taman permainan kanak-kanak
- Sudut catur
- Taman berlandskap
- Keselamatan 24 jam
Keadaan projek sekarang
Susun atur
Susun atur Meridin Bayvue yang diketahui
1 jenis susun atur, disemak Oktober 2026. Ketik mana-mana susun atur dan lukisannya akan dihantar ke WhatsApp anda. Mungkin ada jenis lain; tanya saya untuk senarai penuh.
3-bedroom suite (smallest type) — 969 kaki persegi
969 kaki persegi · 3 bilik tidur
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Harga dan sewa mengikut susun atur
Harga tawaran setiap susun atur di Meridin Bayvue
Harga tawaran dan sewa yang dilihat di PropertyGuru pada Oktober 2026, dipadankan dengan setiap susun atur mengikut saiz. Harga tawaran bukan harga jualan; bandingkan dengan transaksi yang direkodkan di atas.
| Susun atur | Saiz | Harga tawaran | Sewa | Senarai |
|---|---|---|---|---|
| 3-bedroom suite (smallest type) | 969 kaki persegi | RM348,000–499,000 | RM1,800–2,300/bulan | 26 |
| – | kira-kira 800–900 kaki persegi | – | RM1,500/bulan | 2 |
| – | kira-kira 900–1,000 kaki persegi | – | RM1,500/bulan | 1 |
| – | kira-kira 1,000–1,100 kaki persegi | – | RM2,100/bulan | 1 |
| – | kira-kira 1,100–1,200 kaki persegi | RM420,000 | – | 1 |
| – | kira-kira 1,200–1,300 kaki persegi | – | RM2,000/bulan | 1 |
PDF percuma: Harga & Sewa Kondo JB 2026
Harga transaksi dan sewa bagi 122 kondo di JB, serta harga tawaran, sewa dan pulangan mengikut kawasan. Bandingkan projek ini dengan jirannya sebelum membuat tawaran. Kandungan panduan
Lokasi & sambungan
Lokasi Meridin Bayvue
Jalan Sierra Perdana, Taman Sierra Perdana, 81750 Masai, Johor.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga pelancaran semasa pelancaran | Kira-kira RM360 psf | Halaman projek Land.plus |
| Harga diminta untuk dijual, semua saiz | Dari kira-kira RM269,800 · RM275–531 psf | Laman bangunan PropertyGuru, Okt 2026 |
| Sewa diminta unit keseluruhan | Dari kira-kira RM1,400 sebulan | Laman bangunan PropertyGuru, Okt 2026 |
Baris jualan dan sewa ialah harga diminta yang dilihat di PropertyGuru pada Oktober 2026 (34 untuk dijual, 137 untuk disewa), bukan transaksi; iProperty menunjukkan harga diminta dari RM360,000 dan sewa dari RM1,500. Halaman pangsapuri EdgeProp tiada median harga transaksi, jadi tiada angka dipetik.
Rekod prestasi
Tentang Mah Sing Group Berhad
Meridin Bayvue dibangunkan oleh Mah Sing Group Berhad; halaman PropertyGuru bagi The Caspian menamakan anak syarikat Vernice View Development Sdn Bhd.
Sekitar bangunan
Apa yang berdekatan dengan Meridin Bayvue
Tempat terdekat di peta, diukur dalam garis lurus dari bangunan. Jarak pemanduan lebih jauh.
🚉 Pengangkutan
- Terminal Bas Masai~2.5 km
- Terminal Bas Pasir Gudang~4.0 km
🛍️ Pusat beli-belah
- Junction Nine~5.3 km
- Canberra Plaza~5.3 km
- Sembawang Shopping Centre~5.8 km
🎓 Sekolah
- Sekolah Kebangsaan Taman Rinting 1~1.5 km
- SMK Taman Rinting 2~1.7 km
- Sekolah Kebangsaan Taman Rinting 2~2.0 km
- Sekolah Kebangsaan Taman Megah Ria~2.1 km
🏛️ Kolej dan universiti
- GiatMARA Johor Bahru~3.5 km
- Kolej Komuniti Pasir Gudang~5.7 km
- ILP Pasir Gudang~5.8 km
🏥 Hospital
- Regency Specialist Hospital Sdn Bhd~2.7 km
- KPJ Pasir Gudang Specialist Hospital~3.3 km
- Hospital Penawar~4.2 km
Data peta © penyumbang OpenStreetMap. Nama seperti yang direkodkan di peta; sila semak butiran pendaftaran dan waktu operasi sendiri.
Sesuai untuk anda?
Anda pembeli jenis apa?
Bangunan yang sama sesuai untuk orang berbeza atas sebab berbeza. Pilih yang paling menggambarkan anda.
🏠 Untuk didiami sendiri
Tanya saya unit mana yang dapat pemandangan lebih baik dan kurang matahari petang; itu lebih mempengaruhi harga daripada tingkat.
💰 Untuk disewakan
Bandingkan sewa yang direkodkan dalam "Angka harga" di atas dengan ansuran pinjaman anda. Susun atur kecil biasanya lebih cepat disewa; yang besar mengekalkan penyewa lebih lama.
👨👩👧 Keluarga dengan anak
Semak jarak sekolah dan klinik dalam bahagian lokasi, bilangan petak kereta setiap unit dan betapa sibuknya lif pada 7.30 pagi.
✈️ Membeli dari luar negara
Warga asing hanya boleh membeli di atas harga minimum negeri (RM1 juta di Johor) dan membayar duti setem 8% mulai 2026. Tanya saya unit mana yang layak sebelum anda membuat senarai pendek.
Terus terang
Apa yang saya tidak akan sembunyikan
Setiap projek ada kelebihan dan kekurangan. Ini perkara yang saya mahu tahu sebelum membayar deposit.
- ⚠️ Projek yang lebih baharu, jadi ramai pemilik menyewakan unit pada masa yang sama. Jangka persaingan untuk penyewa pada beberapa tahun pertama.
- ⚠️ Pangsapuri servis biasanya di atas tanah komersial. Tarif utiliti dan sesetengah terma pinjaman mungkin kurang menguntungkan berbanding hak milik kediaman.
- ⚠️ Kebanyakan harga tawaran di sini di bawah RM1 juta, jadi kebanyakan unit tidak boleh dijual kepada warga asing di Johor. Semasa jualan semula, pembeli anda kebanyakannya rakyat tempatan.
- ⚠️ Harga tawaran bukan harga jualan. Bandingkan sebarang tawaran dengan harga transaksi kaki persegi yang direkodkan di atas sebelum membuat keputusan.
Kos sebenar
Kos membeli di sini pada 2026
Contoh pengiraan untuk unit pada RM360,000, sekitar harga tawaran biasa di sini. Angka anda akan berbeza mengikut harga dan bank.
| Pembeli Malaysia (pinjaman 90%) | Pembeli asing (pinjaman 70%) | |
|---|---|---|
| Harga belian | RM360,000 | RM360,000 |
| Bayaran pendahuluan | RM36,000 | RM108,000 |
| Jumlah pinjaman | RM324,000 | RM252,000 |
| Duti setem pindah milik (MOT) | RM6,200 | RM28,800 |
| Duti setem pinjaman (0.5%) | RM1,620 | RM1,260 |
| Peguam, perjanjian jual beli (termasuk SST 8%) | RM4,860 | RM4,860 |
| Peguam, perjanjian pinjaman (termasuk SST 8%) | RM4,374 | RM3,402 |
| Tunai diperlukan sebelum kunci | RM53,054 | RM146,322 |
| Bayaran kelulusan negeri untuk warga asing | – | 3% daripada harga atau RM30,000 (Johor) |
Anggaran sahaja. Duti setem: kadar berperingkat 1–4% untuk rakyat Malaysia dan PR, 8% rata untuk warga asing mulai 1 Jan 2026. Yuran guaman mengikut Perintah Saraan Peguam Cara 2023. Pembeli rumah pertama rakyat Malaysia bagi rumah sehingga RM500,000 mungkin dikecualikan duti setem hingga 2027. Tidak termasuk penilaian, disbursement dan kos berpindah.
Dapatkan angka ini untuk unit sebenarKira kos sebenar saya →Jawapan terus
Soalan lazim
Berapa banyak unit yang ada dan apakah saiznya?
iProperty merekodkan 793 unit pangsapuri servis dan 93 unit runcit di atas tanah kira-kira 10 ekar. Semua pangsapuri ialah susun atur tiga bilik tidur daripada 980 hingga 1,366 kaki persegi. Land.plus mengira 1,176 unit merentasi The Caspian dan Covil By The Sea, jadi rekod berbeza.
Adakah Meridin Bayvue pegangan bebas?
Ya. PropertyGuru, iProperty dan Land.plus merekodkan pegangan bebas.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Johor, pembeli asing secara amnya perlu membayar sekurang-kurangnya RM1 juta bagi setiap hartanah kediaman, dengan kebenaran negeri. Sejak 1 Julai 2025, Johor mengenakan levi kebenaran ke atas pembeli asing sebanyak 3% daripada harga atau RM30,000, mengikut mana yang lebih tinggi, dan duti setem bagi pindah milik kepada warga asing ialah kadar rata 8% mulai 1 Januari 2026. Unit Bumiputera, unit kos rendah dan mampu milik, Tanah Rizab Melayu serta rumah teres satu dan satu setengah tingkat tidak dibuka kepada warga asing. Harga diminta di Meridin Bayvue bermula sekitar RM269,800 dan susun atur terbesar jauh di bawah RM1 juta, jadi pembeli asing secara praktikalnya tidak layak.
Berapakah sewa sesebuah unit?
Senarai iklan PropertyGuru pada Oktober 2026 meminta sewa dari kira-kira RM1,400 sebulan; senarai iklan iProperty bermula sekitar RM1,500.
Berapa harga Meridin Bayvue?
Harga tawaran di PropertyGuru (Oktober 2026) bermula sekitar RM269,800, atau RM275 hingga RM531 sekaki persegi. Semua unit tiga bilik tidur, pegangan bebas, dan siap pada 2018.
Meridin Bayvue 价格多少?租金多少?
PropertyGuru挂牌价约RM26.98万起(2026年10月),每平方尺约RM275至RM531;月租约RM1,400起。永久地契,全为三房单位,2018年完工。
Sekolah apa yang berdekatan dengan Meridin Bayvue?
Berdasarkan data peta, sekolah terdekat ialah Sekolah Kebangsaan Taman Rinting 1 (~1.5 km), SMK Taman Rinting 2 (~1.7 km), Sekolah Kebangsaan Taman Rinting 2 (~2.0 km). Jarak adalah garis lurus dari bangunan.
Adakah stesen kereta api atau bas berdekatan Meridin Bayvue?
Stesen terdekat berdasarkan data peta ialah Terminal Bas Masai (~2.5 km), Terminal Bas Pasir Gudang (~4.0 km).
Apakah hospital dan pusat beli-belah terdekat dengan Meridin Bayvue?
Hospital terdekat berdasarkan data peta ialah Regency Specialist Hospital Sdn Bhd (~2.7 km), dan pusat beli-belah terdekat ialah Junction Nine (~5.3 km).
Berapa banyak tunai yang diperlukan untuk membeli di Meridin Bayvue?
Untuk unit pada RM360,000,, pembeli Malaysia dengan pinjaman 90% memerlukan kira-kira RM3,402 sebelum menerima kunci, termasuk bayaran pendahuluan, duti setem dan yuran guaman. Pembeli asing dengan pinjaman 70% memerlukan kira-kira RM53,054, sebelum bayaran kelulusan negeri. Jadual penuh ada dalam "Kos membeli di sini pada 2026".
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Tropicana Danga Cove, Masai
Ayera Residences @ Tropicana Danga Cove
Rumah teres pegangan bebas di Tropicana Danga Cove, 577 unit, siap 2021. Harga diminta dari kira-kira RM770,000.
Lihat projek →Taman Megah Ria, Masai
D’Carlton Seaview Residences
Pegangan bebas, 576 unit pangsapuri servis dalam dua menara 28 tingkat di Taman Megah Ria, siap 2015. Median direkodkan kira-kira RM503 psf.
Lihat projek →Bandar Baru Permas Jaya, Masai
Elita @ The Straits View
Pegangan bebas, 113 unit besar dalam satu menara 21 tingkat, siap 2014. Harga diminta dari kira-kira RM698,000.
Lihat projek →Dapatkan senarai harga semasa dan unit yang tersedia di Meridin Bayvue
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.


