Taman Tasik Prima, Puchong · Siap 2014 · Subjual
The Wharf Residence
Tiga menara Symphony Life dengan 1,002 pangsapuri servis di atas pusat beli-belah runcit The Wharf di Taman Tasik Prima, dengan susun atur 1 hingga 4 bilik tidur berkeluasan sekitar 550–1,985 kaki persegi.
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Sekilas pandang The Wharf Residence
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
The Wharf Residence
Oleh Symphony Life Berhad (dahulunya Bolton Berhad), melalui Prima Nove Harte Development Sdn Bhd
Alamat
Jalan Tasik Prima 6/2
Taman Tasik Prima, 47150 Puchong
Pegangan
Pajakan
Pemaju dan ulasan PropertyGuru menyatakan pajakan; halaman bangunan PropertyGuru menyatakan pegangan bebas. Semak hakmilik
Tarikh siap
2014
Ulasan dan halaman bangunan PropertyGuru
Menara
3 menara
Menara 8, 18 dan 28; PropertyGuru menyatakan 33 tingkat setiap satu
Unit
1,002
334 setiap menara
Susun atur
550–1,985 kaki persegi
1 hingga 4 bilik tidur; pemaju menyatakan 551–1,985 kaki persegi, ulasan PropertyGuru 550–1,894 kaki persegi
Pembeli asing
Umumnya tidak layak
Harga diminta jauh di bawah harga minimum Selangor sebanyak RM2 juta
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di The Wharf Residence
Pangsapuri Puchong berharga sederhana dengan pusat beli-belah di bawahnya. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Pusat beli-belah di bahagian bawah
Menara-menara ini sebahagian daripada The Wharf, yang disifatkan oleh pemaju sebagai skim bersepadu dengan pusat beli-belah runcit dan tiga menara pangsapuri servis.
Pelbagai saiz
Susun atur dari unit 1 bilik tidur sekitar 550 kaki persegi hingga unit 4 bilik tidur sekitar 1,900 kaki persegi.
Hubungan lebuh raya dan LRT
PropertyGuru menyenaraikan LDP, ELITE dan NKVE berdekatan, serta stesen LRT Puchong Prima, Puchong Perdana dan Kampung Sri Aman di kawasan ini.
Perkara yang perlu ditimbang: bangunan besar yang didominasi penyewa
Dengan 1,002 unit, banyak daripadanya diiklankan untuk disewa pada RM1,000–1,800, persaingan sewa dan harga jualan semula adalah sengit. Rekod terendah EdgeProp baru-baru ini ialah RM259 psf pada Julai 2024, berbanding median 48 bulan sebanyak RM390 psf.
Pembangunan
The Wharf Residence, dihuraikan
Tiga menara dengan 334 unit setiap satu di atas lima aras tempat letak kereta dan pusat beli-belah runcit The Wharf (ulasan PropertyGuru, halaman pemaju).
Menara
Kemudahan
Seperti yang disenaraikan di halaman projek pemaju dan oleh PropertyGuru.
Air
Kolam
- Kolam renang
- Kolam kanak-kanak
Aktif
Kecergasan
- Gimnasium
- Bilik yoga
- Denai joging
Penghuni
Ruang bersama
- Dewan serba guna
- Taman permainan kanak-kanak
- Taman berlandskap
- Surau
- Tempat letak kereta berbumbung
- Keselamatan 24 jam
Keadaan projek sekarang
Susun atur
Kesemua 6 susun atur The Wharf Residence
6 jenis susun atur, dari 550 hingga 1,894 kaki persegi. Saiz daripada pelan yang diterbitkan oleh pemaju, disemak pada Oktober 2026. Mungkin terdapat susun atur lain; minta senarai penuh. Ketik mana-mana susun atur dan lukisannya akan dihantar ke WhatsApp anda.
Type E / Type F — 550 kaki persegi
1 bilik tidur · 550 kaki persegi · 1 bilik · senarai jenis Tower 28
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Jenis D — 600 kaki persegi
1 bilik tidur · 600 kaki persegi · 1 bilik · Tower 28
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Type G — 705 kaki persegi
2 bilik tidur · 705 kaki persegi · 2 bilik · Tower 28
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Jenis B — 790 kaki persegi
2 bilik tidur 2 bilik air · 790 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Jenis A — 1,146 kaki persegi
3 bilik tidur 2 bilik air · 1,146 kaki persegi · 3+1 bilik
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Jenis C — 1,894 kaki persegi
4 bilik tidur 3 bilik air · 1,894 kaki persegi · 4 bilik
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & ketersediaan →Harga dan sewa mengikut susun atur
Harga diminta bagi setiap susun atur di The Wharf Residence
Harga diminta dan sewa yang dilihat di PropertyGuru pada Oktober 2026, dipadankan dengan setiap susun atur mengikut saiz. Harga diminta bukan harga jualan; bandingkan dengan transaksi yang direkodkan di atas.
| Susun atur | Saiz | Harga diminta | Sewa diminta | Iklan |
|---|---|---|---|---|
| Type E / Type F | 550 kaki persegi | – | RM1,000–1,100/bulan | 2 |
| Jenis D | 600 kaki persegi | – | RM1,699/bulan | 1 |
| Jenis B | 790 kaki persegi | RM270,000–350,000 | RM1,000–1,800/bulan | 15 |
| Jenis A | 1,146 kaki persegi | RM348,000 | RM1,280–1,600/bulan | 4 |
| – | kira-kira 800–900 kaki persegi | – | RM1,100/bulan | 1 |
| – | kira-kira 1,200–1,300 kaki persegi | – | RM1,600/bulan | 1 |
Galeri
The Wharf Residence dalam gambar
Imej daripada bahan pemasaran pemaju kecuali dinyatakan sebaliknya. Minta set penuh di WhatsApp.







Lokasi & sambungan
Lokasi The Wharf Residence
Jalan Tasik Prima 6/2 dan Persiaran Taman Tasik Prima 3, Taman Tasik Prima, 47150 Puchong, Selangor.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga transaksi median, 48 bulan lepas | RM390 psf · biasanya RM342–446 psf | EdgeProp, dilihat Okt 2026 |
| Harga pelancaran semasa pelancaran | Dari RM275,130 | Ulasan PropertyGuru, Feb 2021 |
| Harga diminta 2 bilik tidur, 795–892 kaki persegi | Sekitar RM188,000–320,000 | Penyenaraian iProperty, Okt 2026 |
| Harga diminta 3 bilik tidur ke atas, 1,147 kaki persegi ke atas | Sekitar RM280,000–380,000 | Penyenaraian iProperty, Okt 2026 |
| Sewa diminta unit keseluruhan | Sekitar RM1,000–1,800 sebulan; 2 bilik tidur kebanyakannya RM1,200–1,600 | Senarai PropertyGuru, Okt 2026 |
Hanya baris pertama ialah jualan yang direkodkan (EdgeProp). Harga diminta dan sewa dilihat di iProperty dan PropertyGuru pada Oktober 2026. EdgeProp meletakkan hasil sewa kasar tersirat sekitar 5%.
Rekod prestasi
Tentang Symphony Life Berhad
The Wharf Residence dibangunkan oleh Symphony Life Berhad, dahulunya Bolton Berhad; EdgeProp menamakan syarikat pemajunya sebagai Prima Nove Harte Development Sdn Bhd.
Residensi ini merupakan sebahagian daripada The Wharf, sebuah skim bersepadu di Taman Tasik Prima dengan pusat beli-belah runcit dan tiga menara pangsapuri servis. Symphony Life merekodkan pelancaran The Wharf pada 2010; PropertyGuru memberikan purata harga pelancaran kira-kira RM380 psf bagi Tower 8, RM410 psf bagi Tower 18 dan RM520 psf bagi Tower 28.
Di sekitar bangunan
Apa yang berhampiran The Wharf Residence
Tempat terdekat pada peta, diukur dalam garis lurus dari bangunan. Jarak memandu lebih jauh.
Pengangkutan
- Puchong Prima~2.1 km
- Puchong Perdana~2.9 km
- Putra Heights~3.4 km
Pusat beli-belah
- Puchong Perdana Complex~2.8 km
- The Place~5.0 km
- HeroMall~5.2 km
Sekolah
- SAM Singapore Maths Meranti Jaya~400 m
- Sekolah Menengah Kebangsaan Puchong Utama (1)~900 m
- Sekolah Kebangsaan Puchong Utama 1~1.2 km
- Sekolah Kebangsaan Puchong Utama 2~1.2 km
Kolej dan universiti
- MAHSA University~3.7 km
- GIATMARA Puchong~4.5 km
- Putra Intelek International College~5.2 km
Hospital
- MAHSA Specialist Hospital~4.3 km
- Kajang Plaza Medical Centre~4.9 km
- Columbia Asia Hospital~5.2 km
Data peta © penyumbang OpenStreetMap. Nama seperti yang direkodkan pada peta; semak sendiri butiran waktu operasi dan pendaftaran.
Adakah ia sesuai untuk anda?
Pembeli jenis manakah anda?
Bangunan yang sama sesuai untuk orang yang berbeza atas sebab yang berbeza. Pilih yang paling menggambarkan anda.
Untuk didiami sendiri
Susun atur di sini dari kira-kira 550 hingga 1,894 kaki persegi. Tanya saya susunan unit mana yang mendapat pemandangan lebih baik dan paling kurang terkena matahari petang; itu lebih mempengaruhi harga berbanding tingkat.
Membeli untuk disewakan
Bandingkan sewa yang direkodkan dalam “Angka harga” di atas dengan ansuran pinjaman anda. Susun atur yang lebih kecil biasanya lebih cepat disewa; yang lebih besar mengekalkan penyewa lebih lama.
Keluarga dengan anak-anak
Semak jarak ke sekolah dan klinik dalam bahagian lokasi, bilangan petak letak kereta bagi setiap unit dan betapa sibuknya lif pada pukul 7.30 pagi.
Membeli dari luar negara
Warga asing hanya boleh membeli melebihi harga minimum negeri dan membayar duti setem 8% mulai 2026. Tanya saya unit mana di sini yang layak sebelum anda membuat senarai pendek.
Cakap terus terang
Apa yang saya tidak akan sembunyikan daripada anda
Setiap projek ada kelebihan dan kekurangannya. Inilah perkara yang saya sendiri mahu tahu sebelum membayar deposit.
- Berusia lebih sepuluh tahun. Minta minit AGM terakhir dan jumlah yuran penyelenggaraan yang masih tertunggak oleh pemilik; tunggakan akan kelihatan sebagai penyelenggaraan yang lemah kemudian.
- Hakmilik pajakan. Semak berapa tahun lagi baki pajakan; bank memberi pinjaman lebih rendah, dan pembeli membayar lebih rendah, apabila tempoh pajakan semakin pendek.
- Pangsapuri servis biasanya terletak di atas tanah komersial. Tarif utiliti dan sesetengah terma pinjaman mungkin kurang menguntungkan berbanding hakmilik kediaman.
- Harga diminta bukan harga jualan. Bandingkan sebarang tawaran dengan harga transaksi per kaki persegi yang direkodkan di atas sebelum anda membuat keputusan.
Kos sebenar
Kos membeli di sini pada 2026
Contoh pengiraan untuk unit pada harga RM280,000, sekitar harga diminta biasa di sini. Angka anda akan berbeza mengikut harga dan bank.
| Pembeli Malaysia (pinjaman 90%) | Pembeli asing (pinjaman 70%) | |
|---|---|---|
| Harga belian | RM280,000 | RM280,000 |
| Bayaran pendahuluan | RM28,000 | RM84,000 |
| Jumlah pinjaman | RM252,000 | RM196,000 |
| Duti setem pindah milik (MOT) | RM4,600 | RM22,400 |
| Duti setem pinjaman (0.5%) | RM1,260 | RM980 |
| Peguam, perjanjian jual beli (termasuk SST 8%) | RM3,780 | RM3,780 |
| Peguam, perjanjian pinjaman (termasuk SST 8%) | RM3,402 | RM2,646 |
| Tunai diperlukan sebelum serahan kunci | RM41,042 | RM113,806 |
| Fi kebenaran negeri untuk warga asing | – | Ditetapkan oleh setiap negeri; tanya saya untuk angkanya |
Anggaran sahaja. Duti setem: kadar berperingkat 1–4% untuk rakyat Malaysia dan PR, kadar rata 8% untuk warga asing mulai 1 Jan 2026. Yuran guaman mengikut Perintah Saraan Peguam Cara 2023. Pembeli rumah pertama warganegara Malaysia bagi rumah sehingga RM500,000 mungkin mendapat pengecualian duti setem sehingga 2027. Penilaian, kos pembayaran balik dan kos berpindah tidak termasuk.
Dapatkan angka ini untuk unit sebenarKira kos tepat saya →Jawapan terus
Soalan lazim
Apakah saiz yang ada?
1,002 unit dalam tiga menara, dari unit 1 bilik tidur sekitar 550–600 kaki persegi dan unit 2 bilik tidur 795–892 kaki persegi hingga unit 3+1 bilik tidur 1,146–1,314 kaki persegi dan unit 4 bilik tidur sekitar 1,894 kaki persegi.
Adakah The Wharf Residence pegangan bebas?
Rekod berbeza. Pemaju dan ulasan PropertyGuru menyatakan pajakan, manakala halaman bangunan PropertyGuru menyatakan pegangan bebas. Minta peguam anda mengesahkannya pada hakmilik.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Zon 1 Selangor (daerah Petaling, Gombak, Hulu Langat, Sepang dan Klang), warga asing hanya boleh membeli rumah strata atau strata bertanah berharga RM2 juta atau lebih, dengan kebenaran Pihak Berkuasa Negeri daripada Pejabat Tanah dan Galian Selangor (PTG Selangor) di bawah seksyen 433B Kanun Tanah Negara. Unit kuota Bumiputera dan unit kos rendah dikecualikan, dan duti setem bagi pindah milik rumah ialah kadar rata 8% untuk pembeli asing mulai 1 Januari 2026. Harga diminta bagi unit di sini jauh di bawah RM2 juta, jadi unit di sini secara amnya tidak terbuka kepada pembeli asing.
Berapakah sewanya?
Iklan PropertyGuru pada Oktober 2026 meminta sekitar RM1,000–1,800 sebulan bagi unit keseluruhan, dengan unit 2 bilik tidur kebanyakannya RM1,200–1,600.
Berapa harga The Wharf Residence?
Harga transaksi median ialah RM390 sekaki persegi (EdgeProp, 48 bulan). Unit 2 bilik ditawarkan sekitar RM188,000 hingga RM320,000 (iProperty, Okt 2026). Siap pada 2014.
The Wharf Residence 价格多少?租金多少?
根据EdgeProp,过去48个月成交中位价约每平方尺RM390;两房单位目前挂牌约RM18.8万至RM32万,整间月租约RM1,000至RM1,800(2026年10月)。2014年完工。
Sekolah manakah yang berhampiran The Wharf Residence?
Berdasarkan data peta, sekolah terdekat ialah SAM Singapore Maths Meranti Jaya (~400 m), Sekolah Menengah Kebangsaan Puchong Utama (1) (~900 m) dan Sekolah Kebangsaan Puchong Utama 1 (~1.2 km). Jarak diukur dalam garis lurus dari bangunan.
Adakah terdapat stesen kereta api atau bas berhampiran The Wharf Residence?
Berdasarkan data peta, stesen terdekat ialah Puchong Prima (~2.1 km), Puchong Perdana (~2.9 km) dan Putra Heights (~3.4 km).
Apakah hospital dan pusat beli-belah terdekat dengan The Wharf Residence?
Berdasarkan data peta, hospital terdekat ialah MAHSA Specialist Hospital (~4.3 km), dan pusat beli-belah terdekat ialah Puchong Perdana Complex (~2.8 km).
Berapa banyak tunai yang saya perlukan untuk membeli di The Wharf Residence?
Bagi unit pada harga RM280,000, pembeli Malaysia dengan pinjaman 90% memerlukan kira-kira RM41,042 sebelum menerima kunci, merangkumi bayaran pendahuluan, duti setem dan yuran guaman. Pembeli asing dengan pinjaman 70% memerlukan kira-kira RM113,806, tidak termasuk fi kebenaran negeri. Jadual penuh ada dalam “Kos membeli di sini pada 2026”.
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Selangor · Bandar Puchong Jaya, Puchong
Atmosfera
Pegangan bebas, 453 unit keluarga bersaiz besar dalam dua menara, siap 2012. Penyenaraian meminta kira-kira RM449,000–650,000.
Lihat projek →Selangor · Pusat Bandar Puchong, Puchong
SetiaWalk Serviced Residences
Pegangan bebas, sekitar 759 pangsapuri servis dalam tiga blok di SetiaWalk, Puchong. Median direkodkan sekitar RM440 psf.
Lihat projek →Selangor · Setia Alam, Shah Alam
Aeres @ Eco Ardence
Pegangan bebas, 432 rumah berkembar dan banglo berpagar, presint pertama Eco Ardence, diserahkan pada 2019. Median direkodkan kira-kira RM687 psf.
Lihat projek →Dapatkan senarai harga semasa dan unit yang masih ada di The Wharf Residence
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.