Medini, Iskandar Puteri · Siap 2015 · Subjual
One Medini
Menara kondominium WCT di Medini, hanya berjalan kaki singkat dari Legoland Malaysia, dengan susun atur 1 hingga 4 bilik tidur dari 720 kaki persegi, siap pada 2015 menurut PropertyGuru dan iProperty.
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Sekilas pandang One Medini
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
One Medini
Turut disenaraikan sebagai 1Medini dan One Medini Residences; PropertyGuru menamakan One Medini Sdn Bhd dan WCT Land, iProperty menamakan WCT OUG Development Sdn Bhd
Alamat
Jalan Legoland
79250 Iskandar Puteri menurut PropertyGuru; iProperty memberikan Lebuh Kota Iskandar, 79100
Pegangan
Pajakan
PropertyGuru dan iProperty sepakat
Siap
2015
PropertyGuru dan iProperty sepakat
Menara
2
PropertyGuru dan iProperty; bilangan tingkat tidak diterbitkan
Unit
Rekod berbeza
PropertyGuru memberikan 322 unit kondominium dan iProperty 1,332; kedua-duanya menambah 18 vila berkembar dan 16 pejabat kedai
Susun atur
720–1,704 kaki persegi
1 hingga 4 bilik tidur menurut PropertyGuru; iProperty memberikan saiz sehingga 2,853 kaki persegi
Pembeli asing
Tiada pada harga diminta semasa
Harga diminta yang dilihat bermula hampir RM285,000 dan mencecah sekitar RM583 psf, jadi unit biasa jauh di bawah RM1 juta
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di One Medini
Kondominium siap di zon riadah dan pendidikan Medini. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Berjalan kaki ke Legoland
PropertyGuru menyenaraikan Legoland Malaysia, Mall of Medini dan Pinewood Iskandar Malaysia Studios antara tempat berdekatan.
Sekolah dan hospital di sekitarnya
Sekolah antarabangsa, Gleneagles Medini dan Columbia Asia terletak dalam kawasan Medini dan Iskandar Puteri yang lebih luas, menurut PropertyGuru.
Kemudahan resort lengkap
Penghuni menikmati kolam renang infiniti, gelanggang tenis, sauna, trek joging dan kedai mini di dalam kawasan, seperti yang disenaraikan oleh PropertyGuru dan iProperty.
Perkara yang perlu ditimbang: pajakan dan bekalan
Tanahnya pajakan dan Medini mempunyai banyak menara yang bersaing. Harga diminta berbeza dengan luas, jadi bandingkan susun atur yang setara dan minta rekod jualan terkini sebelum anda membuat tawaran.
Pembangunan
One Medini, dihuraikan
Dua menara kondominium pajakan dengan vila taman dan pejabat kedai di Jalan Legoland, Medini.
Kemudahan
Seperti yang disenaraikan oleh PropertyGuru dan iProperty; aras tingkat tidak diterbitkan.
Air
Kolam
- Kolam infiniti
- Kolam renang
- Kolam cetek
Aktif
Sukan dan kecergasan
- Gimnasium
- Gelanggang tenis
- Denai joging
Penghuni
Ruang bersama
- Sauna
- Kawasan BBQ
- Taman langit dan ruang rehat
- Taman permainan kanak-kanak
- Kedai mini dan dobi layan diri
- Keselamatan 24 jam
Keadaan projek sekarang
Susun atur
Kesemua 6 susun atur One Medini
6 jenis susun atur, daripada 720 hingga 1,704 kaki persegi. Saiz daripada halaman bangunan PropertyGuru, disemak pada Oktober 2026. Ketik mana-mana susun atur dan lukisannya akan dihantar ke WhatsApp anda.
Jenis D — 720 kaki persegi
1 bilik tidur 1 bilik mandi · 720 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Jenis C / C1 — 873 kaki persegi
2 bilik tidur 1 bilik mandi · 873 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Jenis B / B1 — 1,019 kaki persegi
2 bilik tidur 2 bilik mandi · 1,019 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Jenis A / A1 — 1,314 kaki persegi
3 bilik tidur 2 bilik mandi · 1,314 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Jenis E — 1,510 kaki persegi
3 bilik tidur 3 bilik mandi · 1,510 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Jenis E1 — 1,704 kaki persegi
4 bilik tidur 3 bilik mandi · 1,704 kaki persegi
Dapatkan pelan lantai iniTanya harga & kekosongan →Harga dan sewa mengikut susun atur
Harga tawaran setiap susun atur di One Medini
Harga tawaran dan sewa yang dilihat di PropertyGuru pada Oktober 2026, dipadankan dengan setiap susun atur mengikut saiz. Harga tawaran bukan harga jualan; bandingkan dengan transaksi yang direkodkan di atas.
| Susun atur | Saiz | Harga tawaran | Sewa | Senarai |
|---|---|---|---|---|
| Type D | 720 kaki persegi | RM320,000–408,000 | – | 2 |
| Type C / C1 | 873 kaki persegi | RM330,000–518,000 | RM1,900–2,300/bulan | 17 |
| Type B / B1 | 1,019 kaki persegi | RM410,000–568,000 | RM2,400/bulan | 10 |
| Type E1 | 1,704 kaki persegi | RM988,000 | RM3,600–4,200/bulan | 10 |
| – | kira-kira 1,200–1,300 kaki persegi | RM568,000 | – | 1 |
PDF percuma: Harga & Sewa Kondo JB 2026
Harga transaksi dan sewa bagi 122 kondo di JB, serta harga tawaran, sewa dan pulangan mengikut kawasan. Bandingkan projek ini dengan jirannya sebelum membuat tawaran. Kandungan panduan
Lokasi & sambungan
Lokasi One Medini
Jalan Legoland, 79250 Iskandar Puteri, Johor.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga diminta untuk dijual, semua saiz | Dari kira-kira RM285,000 · RM347–583 psf | Halaman bangunan PropertyGuru, 60 senarai, Okt 2026 |
| Harga diminta untuk dijual | Dari kira-kira RM298,000 | Halaman bangunan iProperty, 41 senarai, Okt 2026 |
| Sewa diminta unit keseluruhan | Dari kira-kira RM1,700 sebulan | PropertyGuru, 86 senarai, Okt 2026 |
Semua baris ialah harga diminta yang dilihat di PropertyGuru dan iProperty pada Oktober 2026, bukan transaksi. Rekod transaksi tidak tersedia kepada kami; minta rekod jualan terkini bagi susun atur anda sebelum anda membuat tawaran.
Rekod prestasi
Mengenai kumpulan WCT
PropertyGuru menamakan One Medini Sdn Bhd sebagai pemaju, dengan WCT Land, cabang hartanah WCT Holdings Berhad, di belakangnya.
iProperty merekodkan pemaju sebagai WCT OUG Development Sdn Bhd. Kondominium Medini Signature oleh WCT Land terletak bersebelahan.
Sekitar bangunan
Apa yang berdekatan dengan One Medini
Tempat terdekat di peta, diukur dalam garis lurus dari bangunan. Jarak pemanduan lebih jauh.
🚉 Pengangkutan
- Terminal Bas~2.5 km
🛍️ Pusat beli-belah
- Box in Box~1.2 km
- Big Box Retail Park~1.3 km
- Mall of Medini~2.2 km
🎓 Sekolah
- SJK (C) Cheah Fah~1.6 km
- Sunway International School~1.9 km
- SK Medini~2.1 km
- Raffles American International School~2.5 km
🏛️ Kolej dan universiti
- University of Reading Malaysia~2.9 km
- Newcastle University Medicine Malaysia~3.0 km
- Multi Varsity Complex~3.2 km
🏥 Hospital
- Afiniti Wellness~2.1 km
- Columbia Asia Hospital Iskandar Puteri~7.9 km
Data peta © penyumbang OpenStreetMap. Nama seperti yang direkodkan di peta; sila semak butiran pendaftaran dan waktu operasi sendiri.
Sesuai untuk anda?
Anda pembeli jenis apa?
Bangunan yang sama sesuai untuk orang berbeza atas sebab berbeza. Pilih yang paling menggambarkan anda.
🏠 Untuk didiami sendiri
Susun atur di sini sekitar 720 hingga 1,704 kaki persegi. Tanya saya unit mana yang dapat pemandangan lebih baik dan kurang matahari petang; itu lebih mempengaruhi harga daripada tingkat.
💰 Untuk disewakan
Bandingkan sewa yang direkodkan dalam "Angka harga" di atas dengan ansuran pinjaman anda. Susun atur kecil biasanya lebih cepat disewa; yang besar mengekalkan penyewa lebih lama.
👨👩👧 Keluarga dengan anak
Semak jarak sekolah dan klinik dalam bahagian lokasi, bilangan petak kereta setiap unit dan betapa sibuknya lif pada 7.30 pagi.
✈️ Membeli dari luar negara
Warga asing hanya boleh membeli di atas harga minimum negeri (RM1 juta di Johor) dan membayar duti setem 8% mulai 2026. Tanya saya unit mana yang layak sebelum anda membuat senarai pendek.
Terus terang
Apa yang saya tidak akan sembunyikan
Setiap projek ada kelebihan dan kekurangan. Ini perkara yang saya mahu tahu sebelum membayar deposit.
- ⚠️ Berusia lebih sepuluh tahun. Minta minit AGM terakhir dan jumlah tunggakan penyelenggaraan pemilik; tunggakan menjejaskan penjagaan bangunan kemudian.
- ⚠️ Hak milik pajakan. Semak baki tempoh pajakan; bank memberi pinjaman lebih rendah, dan pembeli membayar kurang, apabila tempoh semakin pendek.
- ⚠️ Kebanyakan harga tawaran di sini di bawah RM1 juta, jadi kebanyakan unit tidak boleh dijual kepada warga asing di Johor. Semasa jualan semula, pembeli anda kebanyakannya rakyat tempatan.
- ⚠️ Harga tawaran bukan harga jualan. Bandingkan sebarang tawaran dengan harga transaksi kaki persegi yang direkodkan di atas sebelum membuat keputusan.
Kos sebenar
Kos membeli di sini pada 2026
Contoh pengiraan untuk unit pada RM300,000, sekitar harga tawaran biasa di sini. Angka anda akan berbeza mengikut harga dan bank.
| Pembeli Malaysia (pinjaman 90%) | Pembeli asing (pinjaman 70%) | |
|---|---|---|
| Harga belian | RM300,000 | RM300,000 |
| Bayaran pendahuluan | RM30,000 | RM90,000 |
| Jumlah pinjaman | RM270,000 | RM210,000 |
| Duti setem pindah milik (MOT) | RM5,000 | RM24,000 |
| Duti setem pinjaman (0.5%) | RM1,350 | RM1,050 |
| Peguam, perjanjian jual beli (termasuk SST 8%) | RM4,050 | RM4,050 |
| Peguam, perjanjian pinjaman (termasuk SST 8%) | RM3,645 | RM2,835 |
| Tunai diperlukan sebelum kunci | RM44,045 | RM121,935 |
| Bayaran kelulusan negeri untuk warga asing | – | 3% daripada harga atau RM30,000 (Johor) |
Anggaran sahaja. Duti setem: kadar berperingkat 1–4% untuk rakyat Malaysia dan PR, 8% rata untuk warga asing mulai 1 Jan 2026. Yuran guaman mengikut Perintah Saraan Peguam Cara 2023. Pembeli rumah pertama rakyat Malaysia bagi rumah sehingga RM500,000 mungkin dikecualikan duti setem hingga 2027. Tidak termasuk penilaian, disbursement dan kos berpindah.
Dapatkan angka ini untuk unit sebenarKira kos sebenar saya →Jawapan terus
Soalan lazim
Berapa banyak unit yang ada dan apakah saiznya?
Rekod berbeza. PropertyGuru memberikan 322 unit kondominium dan iProperty 1,332, dalam dua menara, serta 18 vila berkembar dan 16 pejabat kedai. PropertyGuru menyenaraikan enam susun atur daripada 720 kaki persegi (1 bilik tidur) hingga 1,704 kaki persegi (4 bilik tidur).
Adakah One Medini pegangan bebas?
Tidak. PropertyGuru dan iProperty kedua-duanya merekodkan pajakan. Minta peguam anda mengesahkan baki tempoh pajakan daripada hakmilik.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Johor, pembeli asing umumnya perlu membayar sekurang-kurangnya RM1 juta bagi hartanah kediaman, dengan kebenaran negeri Johor. Sejak 1 Julai 2025 Johor mengenakan levi kebenaran ke atas pembeli asing sebanyak 3% daripada harga atau RM30,000, yang mana lebih tinggi, dan duti setem bagi pindah milik kepada warga asing ialah kadar rata 8% mulai 1 Januari 2026. Unit Bumiputera, unit kos rendah dan mampu milik, Tanah Rizab Melayu serta rumah teres satu dan satu setengah tingkat tidak dibuka kepada warga asing. Harga diminta di One Medini pada Oktober 2026 bermula hampir RM285,000 dan mencecah kira-kira RM583 psf, jadi unit biasa jauh di bawah RM1 juta dan pembeli asing umumnya tidak boleh membeli di sini. Tanya peguam anda sama ada terdapat terma khusus Medini yang terpakai bagi unit tertentu.
Berapakah sewa sesebuah unit?
PropertyGuru menunjukkan 86 senarai sewaan pada Oktober 2026, dari kira-kira RM1,700 sebulan; senarai iProperty bermula dari kira-kira RM1,800.
Berapa harga One Medini?
Harga tawaran di PropertyGuru bermula sekitar RM285,000, iaitu RM347 hingga RM583 sekaki persegi (Oktober 2026). Pajakan, siap pada 2015, berhampiran Legoland Malaysia.
One Medini 价格多少?租金多少?
根据PropertyGuru(2026年10月),挂牌售价约RM28.5万起,每平方尺约RM347至RM583,月租约RM1,700起。租赁地契,2015年完工,靠近乐高乐园。
Sekolah apa yang berdekatan dengan One Medini?
Berdasarkan data peta, sekolah terdekat ialah SJK (C) Cheah Fah (~1.6 km), Sunway International School (~1.9 km), SK Medini (~2.1 km). Jarak adalah garis lurus dari bangunan.
Adakah stesen kereta api atau bas berdekatan One Medini?
Stesen terdekat berdasarkan data peta ialah Terminal Bas (~2.5 km).
Apakah hospital dan pusat beli-belah terdekat dengan One Medini?
Hospital terdekat berdasarkan data peta ialah Afiniti Wellness (~2.1 km), dan pusat beli-belah terdekat ialah Box in Box (~1.2 km).
Berapa banyak tunai yang diperlukan untuk membeli di One Medini?
Untuk unit pada RM300,000,, pembeli Malaysia dengan pinjaman 90% memerlukan kira-kira RM2,835 sebelum menerima kunci, termasuk bayaran pendahuluan, duti setem dan yuran guaman. Pembeli asing dengan pinjaman 70% memerlukan kira-kira RM44,045, sebelum bayaran kelulusan negeri. Jadual penuh ada dalam "Kos membeli di sini pada 2026".
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Medini, Iskandar Puteri
Afiniti Residences
Residensi servis pajakan di Medini, siap 2016. Harga diminta dari RM299,000.
Lihat projek →Puteri Harbour, Iskandar Puteri
Almas Suites
Pegangan bebas, 546 suite dalam sebuah menara di Puteri Harbour, siap 2018. Median direkodkan kira-kira RM672 psf.
Lihat projek →Nusa Bayu, Iskandar Puteri
Bayu Angkasa @ Nusa Bayu
Pegangan bebas, 322 pangsapuri dalam dua blok di Nusa Bayu, siap 2017. Median direkodkan kira-kira RM450 psf.
Lihat projek →Dapatkan senarai harga semasa dan unit yang ada di One Medini
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.