Taman Impian Emas, Skudai · Siap secara berfasa, termasuk 2023 · Subjual
Taman Impian Emas
Sebuah perbandaran besar pegangan bebas di luar Jalan Skudai oleh Gunung Impian Development, dengan rumah teres dari setingkat hingga dua setengah tingkat, rumah berkembar, pangsapuri, kedai dan padang golfnya sendiri. Harga diminta di PropertyGuru bermula dari sekitar RM180,000 (RM261–457 psf).
Dibalas di WhatsApp oleh Jason sendiri · Tanpa sebarang kewajipan
Blok jawapan
Taman Impian Emas sekilas pandang
Setiap angka di sini datang daripada pemaju, daftar perumahan kerajaan atau rekod hartanah yang dinamakan di bahagian bawah halaman. Jika sumber berbeza, julat ditunjukkan. Jika tiada sesiapa menerbitkan sesuatu angka, ia tidak dipaparkan di halaman ini.
Pembangunan
Taman Impian Emas
Oleh Gunung Impian Development Sdn Bhd, usaha sama Lee Rubber Group dan Kuok Group yang ditubuhkan pada 1991 (PropertyGuru); halaman ini merangkumi fasa yang telah siap sahaja
Alamat
Persiaran Impian Emas, 81300 Skudai
PropertyGuru; StarProperty memberikan poskod 81000
Pegangan
Pegangan bebas
StarProperty dan PropertyGuru
Siap
Secara berfasa
Rumah kluster Fasa 9A1 siap pada 2023 (PropertyGuru); fasa terdahulu lebih lama, dan fasa baharu masih dilancarkan
Saiz
Sekitar 3,000 ekar
PropertyGuru, yang menggambarkan kawasan kediaman, komersial dan industri ringan
Rumah
Rumah teres, rumah berkembar, pangsapuri
Rumah teres 1, 1.5, 2 dan 2.5 tingkat, rumah berkembar 2 tingkat dengan keluasan binaan sekitar 3,200 kaki persegi, pangsapuri sekitar 750 kaki persegi dan rumah kedai pejabat (StarProperty)
Pembeli asing
Kebanyakannya rumah berkembar
Rumah teres setingkat dan 1.5 tingkat tidak dibuka kepada warga asing dan kebanyakan harga di bawah RM1 juta
Mengapa alamat ini
Empat perkara yang ditimbang pembeli di Taman Impian Emas
Perbandaran pegangan bebas yang besar dan sudah mantap di Skudai dengan padang golfnya sendiri. Inilah kelebihannya, dan kekurangannya.
Padang golf dalam perbandaran
PropertyGuru dan StarProperty kedua-duanya menyenaraikan padang golf Impian Emas, bersama taman rekreasi dan kompleks sukan Impian dengan gelanggang futsal dan badminton.
Sekolah dalam taman
StarProperty menyenaraikan SK Taman Impian Emas dan SMK Taman Impian Emas dalam taman ini, dan PropertyGuru menambah Southern University College.
Akses lebuh raya yang pantas
PropertyGuru meletakkan Lebuhraya Skudai sekitar seminit jauhnya, Lebuhraya Utara–Selatan sekitar 2.5 km dan Lapangan Terbang Antarabangsa Senai sekitar 11 km.
Perkara yang perlu ditimbang: stok yang sangat pelbagai
Rumah di sini terdiri daripada rumah teres setingkat yang lebih lama hingga rumah kluster yang lebih baharu, jadi keadaan dan harga sangat berbeza. StarProperty menyatakan jenayah pernah menjadi kebimbangan pada masa lalu tetapi mengatakan ia telah berkurangan sejak 2010; semak jalan dan rumah tertentu sebelum membuat tawaran.
Pembangunan
Taman Impian Emas, dihuraikan
Perbandaran bercampur pegangan bebas dengan rumah teres, rumah berkembar dan pangsapuri di Skudai.
Kemudahan
Seperti yang digambarkan oleh PropertyGuru dan StarProperty; ini ialah kemudahan perbandaran.
Rekreasi
Sukan dan riadah
- Padang golf Impian Emas
- Taman rekreasi dengan laluan joging
- Taman permainan
- Kompleks sukan Impian (futsal, badminton)
Pendidikan
Sekolah
- SK Taman Impian Emas
- SMK Taman Impian Emas
- Southern University College
- Prasekolah
Keperluan harian
Kedai
- Pasaran
- Pasar malam
- Kedai serbaneka
- Kedai dan tempat makan
Keadaan projek sekarang
PDF percuma: Harga & Sewa Kondo JB 2026
Harga transaksi dan sewa bagi 122 kondo di JB, serta harga tawaran, sewa dan pulangan mengikut kawasan. Bandingkan projek ini dengan jirannya sebelum membuat tawaran. Kandungan panduan
Lokasi & sambungan
Lokasi Taman Impian Emas
Persiaran Impian Emas, Taman Impian Emas, 81300 Skudai, Johor.
Angka yang direkodkan
Angka harga
Jualan yang direkodkan dan harga diminta adalah dua perkara berbeza. Angka transaksi datang daripada urus niaga yang direkodkan dengan jabatan penilaian kerajaan; angka harga diminta ialah harga yang disenaraikan oleh pemilik atau pemaju.
| Ukuran | Angka | Sumber dan tarikh |
|---|---|---|
| Harga transaksi perbandaran | Tiada angka bagi keseluruhan perbandaran ditemui | Carian EdgeProp dan Brickz, Okt 2026 |
| Harga diminta untuk dijual, semua jenis rumah | Dari sekitar RM180,000 · RM261–457 psf · 16 senarai | Laman bangunan PropertyGuru, Okt 2026 |
| Harga diminta Fasa 9A1, rumah kluster 2 tingkat | Dari RM700,000 · RM409–467 psf · 2 senarai | Laman bangunan PropertyGuru, Okt 2026 |
| Harga diminta harga permulaan mengikut jenis rumah | Rumah teres 1.5 tingkat dari RM150,000; 2 tingkat dari RM638,000; 2.5 tingkat dari RM580,000; rumah berkembar dari RM1.23m | Halaman kawasan StarProperty (tidak bertarikh), dilihat Okt 2026 |
| Sewa diminta ringkasan bangunan | Sekitar RM2,500–4,000 sebulan (tiada senarai sewa aktif semasa disemak) | Laman bangunan PropertyGuru, Okt 2026 |
Kami tidak menemui angka harga transaksi yang diterbitkan bagi perbandaran ini secara keseluruhan. Semua baris ialah harga diminta: angka PropertyGuru dilihat pada Oktober 2026, dan harga permulaan StarProperty tidak bertarikh. StarProperty juga memberikan sewa lama dari sekitar RM800 sebulan bagi rumah teres setingkat dan RM550 bagi pangsapuri.
Rekod prestasi
Tentang Gunung Impian Development Sdn Bhd
Taman Impian Emas dibangunkan oleh Gunung Impian Development Sdn Bhd, yang digambarkan oleh PropertyGuru sebagai usaha sama Lee Rubber Group dan Kuok Group yang ditubuhkan pada 1991.
PropertyGuru menggambarkan perbandaran ini seluas sekitar 3,000 ekar dalam Iskandar Malaysia, menggabungkan kediaman, kawasan komersial dan industri ringan.
Sesuai untuk anda?
Anda pembeli jenis apa?
Bangunan yang sama sesuai untuk orang berbeza atas sebab berbeza. Pilih yang paling menggambarkan anda.
🏠 Untuk didiami sendiri
Tanya saya unit mana yang dapat pemandangan lebih baik dan kurang matahari petang; itu lebih mempengaruhi harga daripada tingkat.
💰 Untuk disewakan
Bandingkan sewa yang direkodkan dalam "Angka harga" di atas dengan ansuran pinjaman anda. Susun atur kecil biasanya lebih cepat disewa; yang besar mengekalkan penyewa lebih lama.
👨👩👧 Keluarga dengan anak
Semak jarak sekolah dan klinik dalam bahagian lokasi, bilangan petak kereta setiap unit dan betapa sibuknya lif pada 7.30 pagi.
✈️ Membeli dari luar negara
Warga asing hanya boleh membeli di atas harga minimum negeri (RM1 juta di Johor) dan membayar duti setem 8% mulai 2026. Tanya saya unit mana yang layak sebelum anda membuat senarai pendek.
Terus terang
Apa yang saya tidak akan sembunyikan
Setiap projek ada kelebihan dan kekurangan. Ini perkara yang saya mahu tahu sebelum membayar deposit.
- ⚠️ Projek yang lebih baharu, jadi ramai pemilik menyewakan unit pada masa yang sama. Jangka persaingan untuk penyewa pada beberapa tahun pertama.
- ⚠️ Kebanyakan harga tawaran di sini di bawah RM1 juta, jadi kebanyakan unit tidak boleh dijual kepada warga asing di Johor. Semasa jualan semula, pembeli anda kebanyakannya rakyat tempatan.
- ⚠️ Harga tawaran bukan harga jualan. Bandingkan sebarang tawaran dengan harga transaksi kaki persegi yang direkodkan di atas sebelum membuat keputusan.
Kos sebenar
Kos membeli di sini pada 2026
Contoh pengiraan untuk unit pada RM640,000, sekitar harga tawaran biasa di sini. Angka anda akan berbeza mengikut harga dan bank.
| Pembeli Malaysia (pinjaman 90%) | Pembeli asing (pinjaman 70%) | |
|---|---|---|
| Harga belian | RM640,000 | RM640,000 |
| Bayaran pendahuluan | RM64,000 | RM192,000 |
| Jumlah pinjaman | RM576,000 | RM448,000 |
| Duti setem pindah milik (MOT) | RM13,200 | RM51,200 |
| Duti setem pinjaman (0.5%) | RM2,880 | RM2,240 |
| Peguam, perjanjian jual beli (termasuk SST 8%) | RM8,262 | RM8,262 |
| Peguam, perjanjian pinjaman (termasuk SST 8%) | RM7,571 | RM6,048 |
| Tunai diperlukan sebelum kunci | RM95,913 | RM259,750 |
| Bayaran kelulusan negeri untuk warga asing | – | 3% daripada harga atau RM30,000 (Johor) |
Anggaran sahaja. Duti setem: kadar berperingkat 1–4% untuk rakyat Malaysia dan PR, 8% rata untuk warga asing mulai 1 Jan 2026. Yuran guaman mengikut Perintah Saraan Peguam Cara 2023. Pembeli rumah pertama rakyat Malaysia bagi rumah sehingga RM500,000 mungkin dikecualikan duti setem hingga 2027. Tidak termasuk penilaian, disbursement dan kos berpindah.
Dapatkan angka ini untuk unit sebenarKira kos sebenar saya →Jawapan terus
Soalan lazim
Apakah jenis rumah yang ada dan berapa saiznya?
Rumah teres setingkat, satu setengah tingkat, dua tingkat dan dua setengah tingkat, rumah berkembar dua tingkat dengan keluasan binaan sekitar 3,200 kaki persegi, pangsapuri sekitar 750 kaki persegi dan rumah kedai pejabat, menurut StarProperty. Fasa baharu termasuk rumah kluster dua tingkat.
Adakah Taman Impian Emas pegangan bebas?
Ya. StarProperty dan PropertyGuru kedua-duanya merekodkan pegangan bebas.
Bolehkah warga asing membeli di sini?
Di Johor, pembeli asing secara amnya perlu membayar sekurang-kurangnya RM1 juta bagi setiap hartanah kediaman, dengan kebenaran negeri daripada Pejabat Tanah dan Galian Johor. Sejak 1 Julai 2025, Johor mengenakan levi kebenaran ke atas pembeli asing sebanyak 3% daripada harga atau RM30,000, mengikut mana yang lebih tinggi, dan duti setem bagi pindah milik kepada warga asing ialah kadar rata 8% mulai 1 Januari 2026. Unit Bumiputera, unit kos rendah dan mampu milik, Tanah Rizab Melayu serta rumah teres setingkat atau satu setengah tingkat tidak dibuka kepada warga asing. Rumah teres setingkat dan satu setengah tingkat di sini tidak dibuka kepada warga asing, dan kebanyakan harga diminta di bawah RM1 juta. Hanya rumah yang lebih besar, seperti rumah berkembar berharga RM1 juta ke atas dan bukan unit Bumiputera, boleh layak.
Berapakah sewa sebuah rumah?
Halaman bangunan PropertyGuru menunjukkan julat sekitar RM2,500 hingga RM4,000 sebulan pada Oktober 2026, tanpa senarai sewa aktif pada masa itu. Angka lama StarProperty bermula dari sekitar RM800 bagi rumah teres setingkat dan RM550 bagi pangsapuri.
Berapa harga rumah di Taman Impian Emas?
Harga tawaran di PropertyGuru bermula kira-kira RM180,000 (RM261 hingga RM457 sekaki persegi, Oktober 2026). Rumah kluster Fasa 9A1 ditawarkan dari RM700,000. Tanah pegangan bebas.
Taman Impian Emas 房价多少?
根据PropertyGuru(2026年10月),挂牌价约RM18万起,每平方尺约RM261至RM457;9A1期双层集群式洋房约RM70万起。永久地契,区内设有高尔夫球场。
Berapa banyak tunai yang diperlukan untuk membeli di Taman Impian Emas?
Untuk unit pada RM640,000,, pembeli Malaysia dengan pinjaman 90% memerlukan kira-kira RM6,048 sebelum menerima kunci, termasuk bayaran pendahuluan, duti setem dan yuran guaman. Pembeli asing dengan pinjaman 70% memerlukan kira-kira RM95,913, sebelum bayaran kelulusan negeri. Jadual penuh ada dalam "Kos membeli di sini pada 2026".
Bandingkan
Wajar diletakkan di sebelah projek ini
Kawasan yang sama dahulu, kemudian bajet yang serupa. Dipilih supaya anda boleh membandingkan angka sendiri, bukan kerana mana satu memberi lebih banyak bayaran kepada ejen.
Taman Perling, Johor Bahru
8Scape Residences @ Sutera
Pegangan bebas, 1,255 unit kondominium dalam empat menara antara Taman Sutera dan Taman Perling, siap 2018. Median yang direkodkan kira-kira RM548 psf.
Lihat projek →Tampoi, Johor Bahru
Aliff Heights
Pegangan bebas, 612 unit pangsapuri servis dalam dua menara 22 tingkat di Tampoi, siap 2024. Harga diminta dari kira-kira RM275,000.
Lihat projek →Bandar Putra, Kulai
Carillon 3A, Bandar Putra Kulai
Pegangan bebas, 168 rumah teres setingkat oleh IOI di Bandar Putra Kulai; RM626,900–1,200,900 mengikut permit, tarikh siap dijangka Mei 2028.
Lihat projek →Dapatkan senarai harga terkini dan unit yang tersedia di Taman Impian Emas
Harga berubah dan unit yang lebih baik cepat habis. Beritahu saya bajet anda dan sama ada anda membeli untuk didiami atau untuk disewakan, dan saya akan hantar unit yang sesuai, bukan brosur umum.
Membeli, menjual atau menyewa: satu perbualan, tanpa sebarang kewajipan.
Jason Lim
10 tahun dalam hartanah Malaysia · Johor Bahru & Kuala Lumpur · REN 84424 · IQI Realty Sdn. Bhd. E (1) 1584/6
Saya bekerja dengan keluarga tempatan, pelabur dan pembeli dari Singapura dan luar negara. Jika sesuatu projek tidak sesuai dengan keperluan anda, saya akan berterus terang; itu biasanya lebih bernilai daripada brosur.